VPN Aplikacja

Strona główna › Nasza metodologia

Nasza metodologia

Na tej stronie pokazujemy, jak VPN Aplikacja wystawia oceny wszystkim usługom w rankingu.

Redakcja VPN Aplikacja ·

Sześć kryteriów i ich wagi

KryteriumWagaSposób liczenia
Bezpieczeństwo i prywatność25 %Ostatni niezależny audyt no-logs: 2025–2026 = 10, 2024 = 9, 2023 = 8, 2022 = 7, starszy = 6, +0,5 przy trzech lub więcej audytach (maksymalnie 10). Sama recenzja prywatności 7–8, sam audyt bezpieczeństwa 7, no-logs potwierdzone w sądzie 5, brak audytu 3. Jurysdykcja w krajach Five Eyes −1.
Streaming20 %Netflix USA, Disney+ i BBC iPlayer: 3,33 punktu za każdą usługę, która według niezależnego testera działa.
Szybkość15 %Średni spadek szybkości na pobliskim i odległym serwerze: 5 % = 10, −0,25 za każdy punkt procentowy powyżej, minimum 1; brak porównywalnej wartości = 5.
Sieć serwerów15 %Liczba krajów z serwerami podzielona przez 15, maksymalnie 10 (150 krajów = 10).
Cena15 %Cena miesięczna w najdłuższym planie do 24 miesięcy: 1,50 € = 10, −2 za każde euro powyżej, minimum 1. Ceny w złotych to ceny w euro przeliczone według kursu EBC z października 2026.
Łatwość obsługi10 %Jednoczesne urządzenia: 10 lub więcej = 10, 7 = 8, 5 = 6, 1 = 3. Zwrot pieniędzy poniżej 30 dni −1, poniżej 14 dni −2. Plan darmowy +0,5. Brak polskiej wersji strony −1,5.

Wagi dają razem 100 %. Ocena końcowa przelicza średnią ważoną sześciu ocen (od 1 do 10) na skalę od 7,0 do 9,8: 7 + (średnia − 1) × 2,8 ÷ 9, z jednym miejscem po przecinku. Przy równej ocenie decydują nieokrągłone wartości.

Skąd pochodzą dane

Ceny, liczba urządzeń, okresy zwrotu pieniędzy i plany darmowe pochodzą z oficjalnych stron usług. Audyty, streaming i szybkość pochodzą z publicznych raportów firm audytorskich i od niezależnych testerów, wymienianych z nazwy w każdej recenzji. Dane są aktualne na październik 2026.

Tabela ocen

#VPNBezpieczeństwoStreamingSzybkośćSerweryCenaObsługaOcena
1NordVPN10,010,09,010,06,010,09,6
2IPVanish9,010,09,27,59,110,09,5
3ExpressVPN10,010,09,17,57,010,09,5
4Proton VPN10,010,07,89,96,010,09,5
5Surfshark10,010,08,66,78,010,09,5
6CyberGhost10,010,08,26,78,68,09,4
7hide.me9,010,09,13,88,010,09,3
8Private Internet Access9,56,79,07,56,010,09,2
9Norton VPN7,010,08,56,99,73,09,1
10FastestVPN8,06,79,02,610,010,09,0
11TunnelBear6,010,09,23,17,09,09,0
12Hotspot Shield6,06,710,05,38,78,59,0
13PrivadoVPN3,010,08,42,910,010,08,9
14PureVPN8,03,36,54,39,310,08,8
15PrivateVPN3,06,78,54,18,88,58,6
16VyprVPN5,03,39,24,77,88,58,6
17Bitdefender VPN3,03,310,06,77,28,58,5
18Windscribe2,010,09,14,62,77,08,5
19Avast Premium VPN3,03,39,54,94,510,08,3
20IVPN6,03,38,92,74,14,58,2
21HMA VPN6,03,35,04,35,06,08,2
22Ivacy3,03,31,04,79,48,58,1
23Mullvad7,00,08,63,33,05,08,1
24TorGuard4,00,08,83,34,14,57,9
25AirVPN3,00,06,81,58,74,57,9
26OVPN4,03,35,01,33,02,57,7
27F-Secure VPN3,03,33,81,35,53,07,7
28Goose VPN3,03,31,01,53,010,07,7
29Shellfire VPN3,03,31,02,76,31,07,6

Pierwsze miejsce

Nikt nie może kupić sobie miejsca w rankingu. Pierwsze miejsce zajmuje usługa z najwyższą oceną; gdy zmienią się dane, zmieni się też ranking.